Jesteś w: Strona główna O nas

O nas

Tabun jest pierwszą stadniną koni huculskich w Bieszczadach. Jesteśmy jedną z nielicznych stadnin, która prowadzi  tabunowy chów koni na pastwiskach przez okrągły rok (tzw. chów bezstajenny). Konie mają do dyspozycji piękne, bieszczadzkie tereny: łąki położone pośród lasów i dzikich sadów, doliny górskich potoków i strome zbocza. Pastwiska obejmują grunty o łącznej powierzchni około 100 ha i są zlokalizowane we wsi Polana, Serednie Małe oraz Czarna Górna.

TABUN to nie tylko hodowla, ale również Ośrodek Górskiej Turystyki Jeździeckiej afiliowany przy PTTK. W naszej ofercie każdy jeździec znajdzie coś dla siebie! Zaawansowanych zapraszamy na wielodniowe rajdy konne po bieszczadzkich bezdrożach oraz wyprawy konne za granicą (Ukraina, Słowacja) Dla jeźdźców nie mających tyle czasu proponujemy wycieczki konne i przepędy a dla początkujących indywidualne jazdy konne. 

Specyfiką ośrodka jest to, że jeźdźcy dosiadają koni bez siodeł czyli na oklep  na specjalnych żelach i wędrują konno po najdzikszych, bieszczadzkich zakątkach. Umożliwia to najlepszy kontakt z koniem. Z roku na rok rośnie liczba entuzjastów tej formy jazdy konnej.

Ponadto prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne i oferujemy gościom noclegi w budynku stadniny.

 

Nasz Dom

Pokój z antresolą

 

Pokoje na poddaszu

Stajnia